Chez Moi Karaköy

Chez Moi Karaköy; Karaköy semtinin tarihi dokusunu ihtiva eden ve bugüne kalabilmiş nadide en örneklerinden olan 5 katlı binası ile Mumhane 36’da hizmet vermeye başlamıştır. 1 ve 2. Katlarında Fransız Mutfağı, 3 ve 4. Katlarında İstanbul/Geç Osmanlı mutfağı ile hizmet sunmaktadır.

Chez Moi Fransızca kökenli bir kelime olup “Evim” daha doğru ifade ile bulunduğum mahal anlamına gelmektedir. Daha geniş anlamı ile “size ait yer” anlamına gelen Chez Moi ismi tesisimizin kapısından giren her müşteriye ait olduğuna yönelik işletme anlayışımızdan hareketle tercih edilmiştir.

3
12

Binamız 1870’te inşa edilen ve Osmanlı İmparatorluğunun son dönemleri ve Cumhuriyetin ilk dönemlerini bir arada yasamış, kültürel ve sosyolojik açıdan önemli bir zenginliğe haiz Karaköy semtinin tarihsel gelişimine paralel olarak değişik işletmelere ev sahipliği yapmıştır.

Chez Moi Karaköy 1870 yapımı “Mumhane 36” binasında 2016 yılından beri faaliyet göstermektedir. Fransız Restoran stiline sadık kalarak restorasyonu gerçekleştirilmiştir ve 1800’lü yıllarda iç içe geçen Fransız ve Istanbul mutfaklarının en seçkin lezzetlerini bir arada sunarak tarihsel geçişliliği simgeleyen bir menüye sahiptir.